Kadrioru pargis tähistatakse musta vesimao aasta algust.

10. veebruaril toimuvad Tallinnas Kadrioru pargis Hiina uue aasta alguse puhul suurejoonelised pidustused ja tähistatakse musta vesimao aasta algust.

Pidustused algavad kell 18.00 Luigetiigi ääres, kus kõikidele külastajatele on vaatamiseks kaunid jääskulptuurid, mille autorite seas on üks maailmas laialt tunnustatud Egiptuse kunstnik Salah Hammad ning Eesti skulptorid Tiiu Kirsipuu (kuraator), Aime Kuulbusch, Kalle Pruuden ja Elo Liiv.
Tööde aluseks on Idamaade kuukalender. Keskne kuju on pühendatud algavale maoaastale ja teda ümbritsevad nelja elementi (maa, tuli, õhk, vesi) sümboliseerivad skulptuurid.
Luigetiigi juures saab näha ka tuletsirkust ja võimsat õhus keerlevat draakonitantsu. Draakoni tants on Hiina kultuuris traditsioonilise tantsu ja esinemise vorm, mida esitatakse peamiselt pidulikel pidustustel.

Luigetiigi juurest liigub draakonitants edasi Pillapalu platsile ja jõuab sinna orienteeruvalt 18.20.

Pillapalu platsi suurel laval esinevad Hiinast saabunud külalisartistid Minzu Ülikoolist ning Pekingi Tantsu-, Draama- ja Ooperimajast.
Idamaises etenduses tuuakse publikuni Hiina folk- ja traditsioonilised tantsud, nautida saab hiina rahvapillide erilist kõla, akrobaatikat ja palju muud huvitavat.

Peo lõpetab võimas muusikasse lavastatud ilutulestik.

Toidutelkides pakutakse hiinapäraseid suupisteid ja kuuma jooki.

Üritus on tasuta.

Sündmuse leiate ka Facebookist vajutades Siia

 


EST