Aita valida 2017 aasta Tallinna lillefestivali rahva lemmik.

Selle jaoks, et hääletada pead vajutama Siia!

NB! Hääletamise jaoks on vajalik Facebooki konto!

 

 

2017 rahvusvaheline Tallinna lillefestival.

Lillefestivali teemaaiad jäävad avatuks kuni festivali lõpuni 25. august.

Tallinna lillefestivali ideeks on täisväärtuslik ja omapärane kultuurielamus, mis on ellu kutsutud aiakujunduskunsti propageerimiseks ja heade aiakujundustraditsioonide taasloomiseks.

Festivalist on kujunenud iga‑aastane traditsiooniline suurüritus, mis toob Tallinna aiandus- ja lillehuvilisi nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Kogu suve kestev lillepidu Tallinna Tornide väljakul on andnud suurepärase ülevaate nii aiakunstist kui ka aia pidamise kunstist. Kevadest hilissügiseni on ka need inimesed, kellel oma koduaeda pole, saanud jälgida,  kuidas ühest aiast on aed saanud ja milliseid muutusi ühe üürikese Eestimaa  suve jooksul  taimed teevad. Meie silme all on igal aastal kolme kuu jooksul mustast maalapist lopsakas aed saanud.

Valminud teoste juures eksponeeritakse informatsiooni iluaia loojate, loomise ja toetajate kohta. Lisaks valmib igal aastal festivali tegevusi ja toetajaid tutvustav spetsiaalne buklett.

Festivali logol (välja töötatud OÜ Vincent poolt) on kujutatud dominiiklaste kloostris eksponeeritud ca 500 aasta vanusel raidkivil olev lohe, kelle suust kasvab välja viinapuu väät. Kloostreid peetakse esimesteks ilu- ja ravimtaimede kasvatajateks Euroopas.

Festivali sihtgrupiks on inimene, kes hoolib ümbritsevast loodusest ja rohelisest taimest ning keda huvitab kodukaunistamine ja aiakujundamine.

2017 lillefestival teemad on “Pereaed” ja “Ühevärviline aed

Video: Dmitri Povilaitis,

 Lillefestivali osavõtjad 2017

Helsingi, Soome
Maali Roomet
Räpina Aianduskool
Protective Coatings Contractor OU
MTÜ Idealistid
Saima Tisler
Eesti Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts
Hiiumaa Ametikool
Tallinna Kopli Ametikooli Aianduse eriala I lend
EKA keraamika osakond / Soome HAMKi ülikool
Tallinna Kopli Ametikool
Tallinna 21. Kool
Keskkonnahoolduse OÜ
Budapest, Ungari
Tallinna Botaanikaaed
Igavere Puukool OÜ
Riia, Läti Vabariik
Kiel, Saksamaa
Gruusia Vabariik
Hiina Rahvavabariik